Eğitim Bilgi

SPOR KOÇLUĞU

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Hesabım Kapatıldı! Ne Yapmalıyım?

Instagramın paylaşımlar için belli başlı kuralları ve dikkat etmenizi istediği bazı unsurları vardır. Bu kurallara uymadığınızda, alınan şikâyetlerin sonucunda bazen de bilinmeyen bir sebepten dolayı hesabınız kapatılabilmektedir.Dönem dönem hesapları detaylı incelemeye alır ve aynı gün içerisinde kapatılan hesap ya da engellenen hesaplarla ile ilgili çok fazla haber duyabilir, okuyabilirsiniz. Peki bu instagram tarafından kapatılan hesap nasıl açılır? Öncelikle şunu söylemeliyiz ki kapatılan instagram hesabını tekrar açmak imkansız değildir.

Instagram Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

 

Öncelikle hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı aldığınız zaman neden kapandığına dair bir fikriniz olmalıdır.Bildirim ekranında göremiyorsanız e-posta adresinizi kontrol edip gelen e-postalara bakmalısınız. Instagram tarafından gönderilen instagram hesabın kurallarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır gibi bir içeriğe sahip bir mail yer alacaktır ve instagram bu konuda size itiraz hakkı tanımaktadır. Kapanan instagram hesabını açma formuna tıkladığınız zaman bu geri açma formunu uygun ve ayrıntılı şekilde doldurmalı ve akıllarda herhangi bir şüphe bırakmamalısınız.

Bu form incelendikten sonra instagram size içinde kod bulunan bir mail gönderecek ve  bu kodu bir kağıda yazıp yüzünüz görünecek şekilde fotoğraf çekip göndermenizi talep edecektir. Sakın şaşırmayın! Ve bunu en doğru şekilde uygulayıp iletin!

Ardından sıra onay beklemede. Ancak şöyle önemli bir detay var ki hesabınızda hiç yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf yoksa instagram bu kişinin siz olduğunuza dair yeterli bir kanıt olmadığını söyleyerek itirazınızı reddedebilir. Bu gibi durumlar hepimizin başına gelebileceğinden instagram hesabınızda mutlaka kendinize ait net bir fotoğraf bulundurmalısınız.

Instagram Topluluk Kurallarına veya Instagram Kullanım Koşullarına uymayan tüm hesaplar herhangi bir uyarıda bulunulmadan kapatılabildiğinden mutlaka bu önemli unsurları inceleyiniz. Hesabınızın bir hata sonucu kapatıldığını da düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlar başınıza geldiğinde itiraz etmek elbette en doğal hakkınızdır

Instagram Hesap Kapanmasının Nedenleri Nelerdir?

•+18 paylaşımlar,

•Çok fazla sayıda farklı dns adreslerinden giriş yapılması,

•Şiddet,ırkçılık vb. gibi paylaşımlar,

•Telif hakkı ihlali..

“Hesabın kurallarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır.Yardım merkezimizden bilgi alabilirsin” diye bir uyarı alırsanız hesabınız kapatılmış demektir. Daha fazla bilgi al seçeneğini işaretleyip giriş yapın. Bir form açılacak ardından sizden istenen bilgileri doldurun ve geri dönüş bekleyin!

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım